Informace pro vás

Novinky, zajímavosti, tipy a triky

Úvod»Blog

FlipBook a možnosti úpravy designu publikace

03. říjen 2014
Daniel Boček
0 komentářů

Možnost grafického přizpůsobení vzhledu uživatelského rozhraní je pro mnoho vydavatelů zásadní otázkou. V případě časopisů nebo firemních propagačních materiálů vizuální vzhled UI často souvisí s tzv. Corporate Identity (firemní vizuální styl). U jiných typů publikací si vydatavel třeba přeje přizpůsobit vzhled UI danému typu a zaměření jeho publikace.

S FlipViewer Xpress je snadné takovéto úpravy vytvořit nejen pro konkrétní publikaci, ale můžete si rovněž vaše přednastavení uložit pro vaše další publikace a používat je jako šablony.

Možností přizpůsobení grafického rozhraní publikací pro FlipViewer Xpress je mnoho. Jejich dostupnost se liší také podle typu licence, zakoupené zákazníkem. Některé možnosti k dispozici standardně, některé pouze jako volitelný příplatek, některé z nich nemusí být dostupné pro danou verzi vůbec. Cílem tohoto článku je hlavně pomoci vám při výběru odpovídající verze, resp. příplatkových modulů tak, aby výsledný produkt odpovídal vašim potřebám.

V následujích ukázkách si předvedeme jaké důsledky mají jednotlivé prvky na výsledný vzhled publikace. Začnu výchozím vzhledem FlipBooku bez jakýchkoliv zásahů do grafiky UI a pak budu na jednotlivých příkladech ilustrovat vliv jednotlivých nastavení na celkový vzhled publikace.

Pozadí FlipBooku

Můžete si nastavit vlastní barvu pozadí nebo použít obrázek či texturu ve formátu GIF, JP(E)G nebo PNG. Obrázky a textury jsou potom na výstupu přizpůsobeny neproporcionálně dostupné velikosti okna prohlížeče.

Dostupnost: Windows FlipViewer Basic, Standard, Professional; Mac FlipViewer.

Přizpůsobení uživatelského rozhraní

Pod tímto označením se skrývá několik možností přizpůsobení v rámci jednoho balíčku. Projděme si je jednu po druhé.

Dostupnost: Windows FlipViewer Creator Standard, Professional; Mac FlipViewer Creator. Ve verzi Windows FlipViewer Creator Basic pouze jako volitelný modul.

Logo v levém horním rohu publikace

Tzv. branding – můžete si vybrat vlastní logo, ať už firemní nebo třeba logo časopisu a nadefinovat si cílovou URL po kliknutí na logo.

Logo při načítání publikace

Během spouštění flipbooku se zobrazuje tzv. loader s procentuálním průběhem načítání FlipBooku. Zde je možné použít vlastní logo nebo obrázek. Vhodně vybraný obrázek nebo logo dále umocňuje personifikovaný vzhled FlipBooku.

Logo / obrázek při načítání stránky

Při listování publikací se může stát, že daná stránka ještě není načtena ze serveru (stránky se streamují postupněpodlerychlosti vašeho připojení). V tomto okamžiku se opět zobrazí tzv. loader s informací o načítání stránky. V rámci grafického přizpůsobení vzhledu FlipBooku je možné i tento loader nahradit vaším vlastním logem nebo obrázkem.

Záložka "O nás" – tiráž

V této záložce jemožné zobrazit nejen informaceo titulu, jako je jeho název a autor, ale také kontaktní informace na vaší společnost, a to včetně loga.

Přizpůsobení menu

Pod tímto pojmem se nachází poslední dvě možnosti grafického přizpůsobení vzhledu vašich publikací, a těmi jsou úpravy hlavního ovládacího paenlu a vlastní grafika ovládacích prvků.

Úpravy hlavního panelu nástrojů

  • přesunutí ovládacího panelu dolů pod publikaci
  • změna barvy pozadí nástrojového panelu
  • zobrazní / skrytí zrcadlového efektu tlačítek

Vlastní grafiky ovládacích prvků

Tato úprava předpokládá vytvoření vlastní sady tlačítek podle specifikací v manuálu.

 

Dostupnost: Windows FlipViewer Creator Professional; Mac FlipViewer Creator. Pro verzi Windows FlipViewer Creator Standard pouze jako volitelný modul.

 

Jak vidíte, s každou úpravou získává publikace na jedinečnosti. Možnosti grafického přizpůsobení vám tak dávají široké možnosti jak učinit vaše publikace výjimečnými a jak je odlišit od konkurence.

V následující galerii si můžete prohlédnout jak se jednotlivé úpravy projevují na celkovém vzhledu FlipBooku.

Tagy:
Přidejte komentář
Zde můžete vložit svůj komentář k článku. Prosím, mějte na paměti, že komentáře jsou moderovány. Takže, prosím, nepoužívejte spammy klíčové slovo nebo doménu jako vaše jméno, nebo nebude váš příspěvek zveřejněn. Pojďme se raději věnovat smysluplné diskusi. Díky za návštěvu!